Jak se k nám dostanete veřejnou dopravou?

Věděli jste, že Praha má jednu z nejlepších MHD, tedy městských hromadných doprav na světě?

Díky husté síti tramvajových a autobusových linek, které doplňují tři linky metra, se dostanete po Praze do hodiny prakticky kamkoli. A někdy i mnohem rychleji.

Poradíme vám, které spoje vás dovezou až k nám

Vybrali jsme denní linky, které jsou v provozu každý den od cca 04:30 do 00:00.
Od půlnoci do cca 04:30 jezdí noční tramvajové a autobusové linky a provoz metra je zastaven.

Na jaká nádraží veřejná doprava navazuje?

Prakticky za rohem od nás se nachází autobusové nádraží Florenc – pro vnitrostátní i mezinárodní linky a také přímá linka na letiště.
Jen tři tramvajové zastávky nebo deset minut chůze pak vlakové Masarykovo nádraží a do patnácti minut jste dokonce na hlavním vlakovém nádraží, ze kterého pravidelně jezdí autobusová linka na letiště a zpět.

AUTOBUSY ● METRO ● Tramvaje

Jak se k nám dostanete
z Letiště Václava Havla?

Autobus AE – Autobusová linka zajišťující přímé spojení mezi Terminálem 1, Terminálem 2 a centrem města. Doveze vás z letiště za cca 35 minut na hlavní vlakové nádraží. Tam přestoupíte na linku C metra (červená) směr Letňany. Vystoupíte hned na první následující stanici Florenc. Odsud k nám dojdete do 3 minut pěšky – jsme prakticky „za rohem“.

Jak se k nám dostanete
z Autobusové nádraží Florenc?

Pěšky – Odsud se k nám dostanete do 5 minut pěšky. Jsme prakticky „za rohem“.

Jak se k nám dostanete
Hlavního nádraží Praha?

Metro – Ve vstupní hale budovy hlavního vlakového nádraží nastoupíte na linku C metra (červená) směr Letňany. Vystoupíte na hned na první následující stanici Florenc. Odsud k nám dojdete do 3 minut pěšky – jsme prakticky „za rohem“.

Autobusy

Poblíž stanice metra, hned vedle budovy Muzea města Prahy, jsou dvě sousední autobusové zastávky. Pravidelně na nich staví denní autobusové linky – č. 207 a 194 – a noční linky – č. 908 a 909.

Linka č. 207 vás doveze na náměstí Republiky a na Staré Město pražské, k Rudolfinu a na okraj Josefova.

Linka č. 194 vás doveze na Staré Město pražské, Josefov a Malou Stranu – s její pomocí můžete podniknout malou okružní jízdu místy, kam se běžně jiným autobusem nedostanete.

Metro Florenc

The Viaduct se nachází asi 3 minuty pěšky od stanice metra Florenc. Tato stanice je jedna ze tří přestupních – spojují se tu dvě linky metra – B (žlutá) a C (červená).

METRO LINKA C (ČERVENÁ)
Linka C vás doveze na hlavní vlakové nádraží. 
METRO LINKA B (ŽLUTÁ)

Linka B na náměstí Republiky nebo Václavské náměstí (stanice Můstek).

TRAMVAJE
Denní linky

Tramvajovou zastávku najdete hned vedle stanice metra. Staví tu pravidelně tři denní tramvajové linky – č. 3, 8 a 24 – a jedna noční linka – č. 92.

Linky č. 3 a 24 vás dovezou na Václavské náměstí.
Linka č. 8 vás doveze na náměstí Republiky s velkými obchodními centry Palladium a Kotva nebo ulicí Na Příkopě a také směrem k Pražskému hradu.

Tramvaje
Noční linky

Tramvajovou zastávku najdete hned vedle stanice metra. Staví tu pravidelně noční linka – č. 92.

Linka č. 92 vás doveze na Florenc. Pokud se nacházíte v části Prahy, do které linka 92 nejede, můžete využít toho, že většina nočních tramvajových linek staví v centrálním přestupním uzlu Lazarská. Tady můžete na linku 92 přestoupit, jede jednou za půl hodiny.

AUTOBUSY & metro & tramvaje

Letiště Václava Havla

Autobus AE – Autobusová linka zajišťující přímé spojení mezi Terminálem 1, Terminálem 2 a centrem města. Doveze vás za cca 35 minut na hlavní vlakové nádraží. Tam přestoupíte na linku C metra (červená) směr Letňany. Vystoupíte na první stanici Florenc. Odsud k nám dojdete do 3 minut pěšky.

Autobusové nádraží Florenc

Pěšky – Odsud se k nám dostanete do 5 minut pěšky. Jsme prakticky „za rohem“.

Hlavní nádraží Praha

Metro – Ve vstupní hale budovy hlavního vlakového nádraží nastoupíte na linku C metra (červená) směr Letňany. Vystoupíte na první stanici Florenc. Odsud k nám dojdete do 3 minut pěšky.

Autobusy

Poblíž stanice metra, hned vedle budovy Muzea města Prahy, jsou také dvě sousední autobusové zastávky. Pravidelně na nich staví denní autobusové linky – č. 207 a 194 – a noční linky – č. 908 a 909. Linka č. 207 vás doveze na náměstí Republiky a na Staré Město pražské, k Rudolfinu a na okraj Josefova. Linka č. 194 vás doveze na Staré Město pražské, Josefov a Malou Stranu – s její pomocí můžete podniknout malou okružní jízdu místy, kam se běžně autobusem jen tak nedostanete

Metro Florenc

The Viaduct se nachází asi 3 minuty od stanice metra Florenc. Tato stanice je jedna ze tří přestupních – spojují se tu dvě linky metra.

Metro linka C (červená)
Metro linka B (žlutá)

Linka C vás doveze na hlavní vlakové nádraží. Linka B na náměstí Republiky nebo Václavské náměstí (stanice Můstek).

Tramvaje

Tramvajovou zastávku najdete hned vedle stanice metra. Staví tu pravidelně tři denní tramvajové linky – č. 3, 8 a 24 – a jedna noční linka – č. 92.

Linky č. 3 a 24 vás dovezou na Václavské náměstí, linka č. 8 na náměstí Republiky s velkými obchodními centry Palladium a Kotva nebo ulicí Na Příkopě a také směrem k Pražskému hradu.